Çekiliş Sonucunu Öğrenme

Çekilişi Kazanıp Kazanamadığımı Nasıl Öğrenirim?


Green Card çekilişini kazanıp kazanamadığınızı öğrenmek için öncelikle ABD Göçmenlik Bürosu(Kentucky Consular Center(KCC)) web sitesi Green Card Çekiliş Sonuçları kontrol sayfasına girin. Bu sayfaya girdiğinizde aşağıdaki Welcome(Hoşgeldiniz) sayfasını göreceksiniz. Kazanıp kazanamadığınızı kontrol için Continue (Devam) linkine tıklayın.

ABD Göçmenlik Daire Green Card Çekilişi Kazanıp Kazamanadığını Öğrenme sayfası

DV_Welcome_Page2016-web

Çekiliş Katılımcısı Bilgi Girme Sayfası

Aşağıda ekran görüntüsünü verdiğimiz karşınıza gelecek sayfada durumunuzu kontrol edebilmeniz için Resmi Green Card Çekilişi başvurunuz gerçekleştiğinde size verilen Confirmation number’ı(Teyit Numarasını), soyadınızı ve doğum yılınızı gireceksiniz.

DV_Enter_Entrant_Information2016-web

Çekiliş sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki işlemleri sırayla gerçekleştirin:

1 – Confirmation Number (Teyit Numarası) : 16 haneli Teyit Numaranızı giriniz.

Teyit Numarası(Confirmation Number) sitemizden gerçekleştirmiş tüm başvuru sahiplerine verilmektedir. Teyit Numarası(Confirmation Number) müşterilere verilmesi bir GreenCard724.com hizmetidir.

Bazı aracı firmalar bu teyit numarasını sizinle paylaşmayabilir ve bunu size bir ücret karşılığında satmaya kalkabilir. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sitemizden başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz, BAŞVURU TAKİBİ sayfamızdan Teyit Numaranızı(Confirmation Number) öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Teyit numaranız size geçtiğimiz Ekim-Kasım aylarında e-postanıza gönderilmişti. Teyit numaranıza E-postalarınızdan da ulaşabilirsiniz.

ABD Göçmenlik Dairesi(Kentucky Consular Center) kazananları bu yıl da geçen yıl olduğu gibi ABD Hükümeti’nin Kağıt Kullanımını Azaltma(Paper Reduction) politikası gereği mektup göndererek bilgilendirmeyecektir.

Eğer başvurunuzu başka bir özel şirket ya da kişi aracılığıyla yaptıysanız ve başvurunuz yapıldığında size Teyit Numaranız(Confirmation Number) verilmediyse hemen aracı kurumunuzdan Teyit Numaranızı isteyiniz ve bunun için kesinlikle bir ücret ödemeyiniz.

Teyit Numaranız toplamda 16 karakterden oluşur ve örneğin 2014 Kasım ayından önce DV2016 çekilişine katılanların teyit numaraları 2016, 2013 Kasım ayından önce DV2015 çekilişine katılanların teyit numaraları 2015 ile başlar. Örnek teyit numaraları “201618FDP3D1I586” veya “20153SRPTP3D1I58” şeklindedir. Eğer başvuru yaptığınız aracı kurum size teyit numaranızı(teyit mesajı onay kodunuzu) vermiyorsa bir daha o kurumdan başvuru yapmamanızı tavsiye ediyoruz, çünkü teyit numaranız(Confirmation number) olmadan hiçbir zaman başvurunuzun yapıldığından emin olamazsınız ve kazanıp kazanamadığınızı öğrenemezsiniz!

Not : Eğer teyit numaranıza ulaşamıyorsanız, kaybettiyseniz ya da Green Card Resmi başvurunuzun kesin olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız. Ekrandaki Forgot Confirmation Number(Teyit Numaramı Unuttum) linkine tıklayın. Karşınıza gelecek sayfada bazı kişisel soruları yanıtlayarak Confirmation number’ınıza(Teyit numaranıza) ulaşabilirsiniz. Bu sayfa aynı zamanda elinizdeki Confirmatin number’in gerçek olduğunu denetlemek açısından da kullanılabilir. Bazen teyit numaranıza ulaşmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda ya Resmi Green Card başvurunuz gerçekleşmemiş ya da bir aracı kurumdan başvuru yaptıysanız aracı firma kişisel bilgilerinizi girerken e-posta adresi yerine kendi e-posta adresini girmiş olabilir.

Eğer Teyit Numaranıza(Confirmation Number) ulaşamıyorsanız, kaybettiyseniz ya da Green Card Resmi başvurunuzun kesin olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız tıklayın…

2 Last/Family Name (Soyadı): Soyadınızı büyük harflerle Türkçe karakterler olmadan girin. Örneğin soyadı”Süleymanoğlu” olan bir kişi bu alana “SULEYMANOGLU” yazmalıdır.

3 Year of Birth (Doğum Yılı): 4 rakamlı doğum yılınızı giriniz (Örneğin 1979). Doğum tarihinizdeki ay ve gün kısımlarını yazmayın SADECE YIL kısmı yeterlidir.

4 Authentication (Yetkilendirme): Formu dolduranın bir insan olduğunu anlamak için koyulan bu alana resimde görülen karakterleri sırasıyla yazınız. Bazen bu karakterleri okumak çok zor olabilir. Aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:

  • Ses ikonuna tıklayın ve ingilizce olarak söylenen karakterleri yazın.
  • Yenileme ikonuna tıklayın ekrana okunması daha kolay olan karakterler gelene kadar. Sonra bu alana karakterleri yazın.

5 Ve en son Submit(Gönder)‘e tıklayın.